top of page
Vyhledat
  • Obrázek autoraWOOLY

Jak obléct dítě na procházku: tipy na 4 roční období„Jak obléknout dítě na procházku?“ - tato otázka vyvstává pokaždé, když máte namířeno ven, a dokonce i během procházky maminky trápí pochybnosti: „Není dítěti horko? / Co když je mu zima?


To, jak obléct své dítě na procházku, je individuální, některé maminky milují dlouhé procházky s kočárkem na čerstvém vzduchu, pro některé je procházka příležitostí k nákupu, někdo si aktivně hraje s dítětem na hřišti.


Existují ale obecná doporučení v závislosti na ročním období a teplotě vzduchu. Pro přehlednost jsme pro Vás připravili obrázek, kterým se můžete řídit při oblékání, uložte si ho, abyste tuto pomůcku měli vždy po ruce.


Také doporučujeme přečíst několik dalších tipů:


Podzim/zima

  • Chcete-li zjistit, zda je dítěti zima, nedotýkejte se nosu (normálně je chladný), ale zad těsně pod krkem: pokud je pokožka horká nebo dokonce mokrá, dítěti je horko, pokud je studená, pak je dítě oblečeno příliš lehce.

  • Zda je dítěti zima, byste neměli posuzovat podle sebe: termoregulační systém u miminek funguje jinak než u dospělých. A dětem, které se na procházce aktivně pohybují, je mnohem tepleji než mamince, která stojí vedle.

! Pamatujte, že podle bezpečnostních pravidel je dítě potřeba umístit do autosedačky bez svrchního oděvu - je to nutné pro těsnější přiléhání bezpečnostních pásů k tělu! To také pomůže předejít přehřátí miminka v teplém autě a v důsledku toho podchlazení až vylezete z auta ven. V mrazivém počasí je nejlepší auto předem zahřát.


Jaro/léto

  • Pokud venku neprší a nefouká, tak miminku v +15/+20 stačí bavlněný overal a fleecová kombinéza, capáčky a lehká čepice. Pokud se zvedne vítr, bude se hodit deka. Při teplotách nad 20 stupňů stačí bavlněný overal.

  • V horku může miminko spát hůř než obvykle. Zkuste se řídit pravidlem obyvatel jižních zemí – chodit ven ráno, před 11-12 hodinou, a večer po 16 hodině, když vedra opadnou.

  • Při používání klimatizace se snažte vyhnout náhlým změnám teploty (z horké ulice do velmi chladné místnosti). Je lepší zapnout klimatizaci po tom, co přijdete domů - vzduch se bude ochlazovat postupně, spolu s vámi. Nezapínejte klimatizaci na maximum, vzduch stačí ochladit na cca 22 stupňů.

  • V horku dejte přednost lehkým přírodním, prodyšným látkám, používejte opalovací krémy. Na spaní je lepší dát kočárek do stínu stromů. Určitě si nezapomeňte vzít vodu pro dítě i pro sebe!

  • V horku se může miminko přehřát. Pokud praktikujete zavinování, pamatujte, že zavinovačka nahrazuje jednu vrstvu oblečení. Stačí jedna tenká plenka.


0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page